Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов (ART Grand Prix) се класира шести в квалификацията за втория кръг от сезона в Мелбърн.

Никола прогресира в хода на сесията от 13-о място до трето, когато сесията беше спряна заради катастрофа четири минути и половина преди край. При подновяването й Никола отново подобри времето си, но остана 6-и.

Полпозишънът спечели Леонардо Форнароли (Trident) с време 1:33.044 минути, а Никола остана на 0,540 секунди. Цолов ще стартира шести в неделното състезание, но за утрешния спринт е наказан с преместване с три места назад заради инцидента с Алекс Дън в свободната тренировка.

Това означава, че Никола ще тръгне 10-и в съботния спринт, който започва в 2:15 часа наше време.

Пред стюардите, които разглеждаха инцидента Никола обясни, че не е знаел в каква посока ще поеме бавно движещият се Дън, който криволичеше по пистата и който на практика блокира бързата обиколка на българския пилот.

Спринтовото състезание в Мелбърн стартира в събота сутрин в 2:15 часа българско време.