На седмо място завърши втория ден от тестовете в Бахрейн от Формула 3 българският пилот Никола Цолов.

Нашият състезател за втори пореден сезон се

състезава за френския тим АРТ Гран При, след като набра средства и с помощта на кампания, за да продължи да участва в елитната надпревара.

Цолов влезе бързо в топ 6 в следобедната сесия на теста, като днес времето беше хубаво и пилотите караха на суха писта.

Никола отстъпи на 7-ата позиция при последните опити за бързи обиколки, като в края на деня остана с време 1:47.579 минути, на 0,760 секунди от първия днес Люк Браунинг.

В следобедната сесия Никола записа 34 обиколки, а сутринта - 29, като пак беше 7-и в класирането, но с време 1:47.600 минути и съответно на 0,637 секунди от първия - Чарли Вурц.

Сутринта Никола беше сред първите записали бързи обиколки и в първи един час прекара 15 минути на върха на класирането, но след това програмата му се насочи отново към работа по настройките на колата и симулации на състезателно темпо.

Утре е последният ден от тестовете на пистата "Сахир" в Бахрейн, където в началото на март ще стартира и новият сезон във Формула 3.