Световният шампион в кралския клас Франческо Баная спечели състезанието за Гран при на Индонезия и върна позицията си на върха в генералното класиране след 15 кръга в Световния шампионат по мотоциклетизъм.

Надпреварата в култовия Moto GP на пистата "Мандалика" мина драматично, като Баная тръгна едва 13-и на старта, но стигна до успеха. За това спомогнаха и други обстоятелства, освен неговото фантастично представяне.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ СЪСТЕЗАНИЕТО>>>

Победителят в съботния спринт и основен конкурент за титлата Хорхе Мартин ("Prima Pramac Racing") отпадна в 13-ата обиколка, а до този момент именно испанецът бе лидер.

Очевидно това бе денят на Баная, който изпревари и Маверик Винялес - следващия лидер в колоната, седем обиколки преди края на състезанието.

Така неговата шеста победа през сезона дойде с време 41:20.2930 минути.

Пилотът на "Ducati Lenovo Team" записа и своята поява №30 на подиума на призьорите в кралския клас.

Втори остана именно Винялес ("Aprilia Racing"), а трети е световният шампион за 2021 г. Фабио Куартараро ("Monster Energy Yamaha MotoGP").

В генералното класиране Баная отново е на върха с 346 точки. Той има аванс от 18 пред втория Мартин. Трети е Марко Бедзеки ("Mooney VR46 Racing Team") с 283 точки.