Сърбинът Филип Крайнович се класира за решаващия втори кръг на квалификациите на турнира по тенис в София с награден фонд 540 310 евро.   Крайнович елиминира поставения под номер 5 в пресявките Хироки Мория (Япония) с 6:3, 6:4 за 73 минути.   24-годишният сърбин поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втория навакса ранен пробив пасив и с четири поредни гейма обърна до 4:2, след което нямаше проблеми да затвори мача.   Крайнович, бивш номер 86 в световната ранглиста, имаше лоша 2016-а година заради серия от контузии и се свлече до 229-ото място в света в момента.    Той записа единствената си победа на ниво АТП именно в София през миналия февруари, а сега ще се опита да влезе в основната схема. Негов съперник в решаващия мач за това ще бъде победителят от двубоя между французите Матия Бург и Александър Сидоренко.   Сърбинът записва първо участие в състезание на АТП през кампанията.