Канада загуби по неприятен начин мача срещу Великобритания от първия кръг на турнира по тенис за купа “Дейвис“, след като в последния пети мач Денис Шаповалов изпрати топка към на главния съдия при неигрална ситуация и го уцели в лявото око. В крайна сметка британците, поставени под номер 3 в схемата на турнира, спечелиха двубоя с 3:2 и на четвъртфиналите ще срещнат отбора на Франция, който се наложи с 4:1 срещу Япония. Канадците и британците бяха равни 2:2 след три мача на сингъл и един на двойки, а в решителната среща на корта излязоха Кайл Едмънд и Денис Шаповалов. Британецът водеше с 6:3, 6:4, 1:1 и стигна до пробив в третия гейм, а това вбеси 17-годишния канадец. В изблик на ярост Шаповалов извади топката от джоба си и я удари със значителна сила, уцелвайки съдията Арно Габа в лявото око. Канадецът беше дисквалифициран, а френският арбитър получи значителен оток. По-рано в неделя Вашек Поспишил изравни резултата на 2:2, след като победи британеца Даниел Евънс със 7:6(3), 6:4, 3:6, 7:6(5). Сам Куери и Стийв Джонсън спечелиха мачовете си на сингъл в неделя, за да довършат победата на Съединените щати с 5:0 срещу Швейцария. Куери надви Адриан Босел с 6:3, 7:5, а Джонсън, който игра и на двойки в събота с Джак Сок, победи Антоан Белиер с 6:4, 6:3 в дебюта си на сингъл за купа “Дейвис“. Американците победиха за втори пореден път Швейцария без загубен мач, а на четвъртфиналите, насрочени за 7-9 април, ще се изправят срещу отбора на Австралия. САЩ има аванс от 26:20 в историческото съперничество, започнало през 1905-а година.