Националът на България за купа “Дейвис“ Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София, с награден фонд 540310 евро. Участващият с “уайлд кард“ пловдивчанин загуби от 57-ия в света Робин Хаазе (Холандия)  с 4:6, 3:6 след 67 минути игра на Централния корт в зала “Арена Армеец“. Опитният 29-годишен холандец проби още в първия гейм на мача, след което сервираше солидно и не даде никакви шансове на съперника си. Кузманов спечели само 6 точки при подаването на Хаазе в първия сет, три от които той взе след двойни грешки на съперника. Във втората част холандецът отново стартира с пробив, а след това реализира още един и дръпна с 4:1. Българинът успя да върне единия пробив и да намали до 3:4, но за повече нямаше сили. 23-годишният Кузманов заработи 4875 евро, но няма да прибави точки към актива си за световната ранглиста, в която заема 450-ото място. Във втория кръг Хаазе ще срещне победителя от двубоя между миналогодишния финалист Виктор Троицки (Сърбия) и участващия с “уайлд кард“ турчин Джем Илкел.