Шампионите на двойки от миналия сезон Уесли Коолхоф и Матве Миделкооп (Холандия) отпаднаха в първия кръг на турнира по тенис в София с награден фонд 540 310 евро. Коолхоф и Миделкооп загубиха от британците Кен Скупски и Нийл Скупски със 7:6(3), 4:6, 7-10 за 83 минути на корт номер 1 в “Арена Армеец“. Холандците взеха оспорвания първи сет със 7:3 точки в тайбрека, но във втората част братята от Ливърпул успяха да реализират единствения пробив в двубоя за 5:4, след което изравниха резултата. Англичаните наваксаха изоставане от 3:6 точки в шампионския тайбрек и след шест последователни разигравания поведоха с 9:6, което се оказа решаващо. Коолхоф и Миделкооп през миналата година стигнаха до трофея в София, след като в първия кръг отразиха мачбол в шампионския тайбрек на мача срещу българите Александър Лазов и Димитър Кузманов, но този път нямаха шанс.