Григор Димитров приключи участието си на турнира Индиан Уелс в САЩ след драматична загуба с 1:2 сета от представителя на домакините Джак Сок. Първата ни ракета имаше четири мачбола, но в крайна сметка отстъпи с резултат 3:6; 6:3; 6:7 (7:9) за близо два часа и половина. Това бе четвъртият двубой между двамата тенисиста, като американецът вече записа трета победа в сметката си. На осминафиналите съперник на Сок ще бъде Малек Джазири. Първият сет протече отлично за първата ни ракета, като Григор стигна до бърз пробив и 3:1, след което стигнаха до размяна на геймове и българинът затвори сета в своя полза при 6:3. В осмия гейм на втората част Сок стигна до ключов пробив и поведе с 5:3, а при последвалия сервис спечели подаването си и сета. Драмата дойде във финалния трети сет, където българинът пропусна да приключи мача на няколко пъти. Димитров спечели сервиса си, след което направи и пробив, но при 4:2 американецът върна пробива, след което и изравни. Последва бърз гейм за Григор, а при 5:4 не успя да се възползва от три поредни мачбола и американецът успя да изравни за 5:5. Мачът стигна до тайбрек, в който Димитров отрази мачбол, след което самият той не успя да реализира такъв и Сок спечели тайбрека с 9:7.