Цветана Пиронкова е играла само на една десета от възможностите си в мача срещу Башак Ерайдън, загубен с 2:6, 4:6 за 66 минути. Това беше първият мач на клей през сезона за българската тенисистка, но тя не остана очарована от представянето си. “Разочарована съм. Вярно е, че не бях играла от много време и не се намирам в оптимална форма, но очаквах повече.