Поставената под номер 1 в схемата Каролина Плишкова беше елиминирана от турнира по тенис за жени в Прага, след като загуби от Камила Джорджи с 6:7(6), 2:6 в мач от първия кръг. Това бе първа победа на италианката над световната номер 3 в три мача, както и най-ранното отпадане на чехкинята от миналия юни насам.