Където е Григор Димитров, там има шоу. В това са сигурни организаторите на демонстративния турнир Tie Вгеак Tens в Мадрид.   Двубоите в дълъг тайбрек (до 10 т.) са тази вечер в испанската столица. Първият съперник на българската звезда е англичанинът Даниел Евънс. Надолу в схемата на пряка елиминация двойки са Люка Пуй (Фр) - Фернандо Вердаско (Исп), Томаш Бердих (Чех) - Джак Сок (САЩ) и Стан Вавринка (Швейц) - Фелисиано Лопес (Исп).   „Димитров е спечелил повече от половината геймове с тайбрек в кариерата - 55%. По тази причина е нормално да бъде сочен сред фаворитите. Преди го наричаха Малкия Федерер, но постепенно той намери собствената си идентичност. В началото на 2017 г. показа най-добрия тенис в кариерата си, а драматичната му загуба от Рафаел Надал на Australian Open ще се помни винаги. Може би най-силните мачове на обичания по цял свят българин тепърва предстоят.