17-годишната американка Аманда Анисимова, която е от руски произход, сензационно победи Симона Халеп на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" - 6:2, 6:4 за час и 10 минути.

Тийнейджърката шокира шампионката от миналата година с много убедителна игра и проява на психическа устойчивост, каквато трудно се вижда и при утвърдените тенисистки.

Тя удържа победата, въпреки че изпусна аванс от 4:1 гейма във втория сет. Първият бе взет след два късни пробива.

Световната №51 бе абсолютен аутсайдер преди мача, но доказа, че може да е считана за една от следващите шампионки. Победата ще я изкачи до поне 26-о място в ранглистата. Тя стана най-младата полуфиналистка в Шлема от 2007-а насам.

Халеп оставя разочарование зад гърба си, но не може да се каже, че е е играла слабо. Нивото й на турнира надвиши очакванията предвид доскорошните проблеми с контузия.

В следващия кръг Анисимова, която през април спечели първата си титла от WTA, ще се изправи срещу австралийката Ашли Барти.

Барти се справи сравнително лесно с американката Мадисън Кийс - 6:3, 7:5.

В другия полуфинал една срещу друга ще играят Йохана Конта (Великобритания) и Маркета Вондрусова (Чехия).