19-годишният грък Стефанос Циципас изненадващо достигна първия си финал на ATP турнир, той го направи в Барселона, а негов съперник в решителния мач ше бъде "Краля на клея" - Рафаел Надал.

Младият грък се наложи над Пабло Кареньо Буста със 7:5, 6:3 в мач продължил час и 35 минути.

Циципас успя да пробие испанския си опонент още в първия му сервис гейм, а преди и след него взе своите подавания на нула, с което поведе с 3:0.

В шестия гейм той отново имаше два брейкпойнта, но не съумя да ги използва и си плати за това в деветия гейм.

Гръцкият тенисист сервираше за сета, но по-опитният му опонент успя да го пробие, а след това да изравни резултата - 5:5.

По всичко личеше, че нещата отиват към решителен тайбрек, но в 12-ия гейм Циципас шокира Кареньо Буста, пробивайки го на 15, с което спечели и първия сет.

Втората част вървеше напълно равностойно, докато не дойде шестия гейм.

Стефанос Циципас постигна третия си брейк в мача и поведе с 4:2. Кареньо Буста така и не успя да се върне в мача и логично загуби.

По този начин 63-ия в света се класира за финал на турнир от категория ATP 500, но там го чака наглед невъзможно предизвикателство - Рафаел Надал.

Матадора изигра един тежък сет срещу Давид Гофен, но във втория го премаза и спечели мача със 6:4, 6:0 за час и 22 минути.

Гофен изненадващо започна с пробив в първия гейм, но Надал не се бави и го върна три по-късно, при това на нула.

След няколко равностойни гейма, се стигна до 5:4 в полза на Надал и сервис гейм за белгийския му опонент.

Снимка: Getty images

Матадора осъществи пробив на 30 и спечели един от най-оспорваните си сетове от началото на турнира.

През втората част Надал буквално унижи своя противник, като го победи със 6:0.

Утре той ще излезе за 11-та титла в Барселона.