Победната серия на Григор Димитров на US Open продължава с пълна сила и без загубен сет. Световният №9 е на осминафинал на турнира в Ню Йорк, след като записа трети пореден успех с 3-0 сета - този път срещу Талон Грикспор (Нидерландия) с 6:3, 6:3 и 6:1 за 99 минути игра.

Това бе първа среща между двамата тенисисти, а в следващия си мач Григор ще играе срещу световния №6 Андрей Рубльов. Руснакът победи Иржи Лехечка (Чехия), а до момента двамата с Димитров са играли седем пъти, като победите на първата ни ракета са три, докато тези на Рубльов са четири на брой.

Колкото до този мач - българската звезда отново показа стабилно представяне и заби 11 аса, а също така не допусна Грикспор да стигне до точка за пробив.

Гришо поведе в резултата след малко повече от половин час игра или по-конкретно - 32 минути. Той пак направи ранен пробив, печелейки сервис гейма на съперника си за 3:1, а след това методично поведе в резултата от трети опит, реализирайки третия си сетбол за 6:3.

В сет №2 българинът отново направи пробив, този път за 4:3, затвърди го на собствено подавне за 5:3 и после окончателно пречупи съперника си с още един брейк, който му донесе и втория сет - 6:3, като този път двамата играха 38 минути.

Димитров продължи да бъде категорично по-добрият от двамата и изглеждаше, че е просто въпрос на време да приключи нещата в своя полза. Нов пробив в четвъртия гем, но вече в третата част, сякаш предвеща очертаващия се край за Грикспор, а в крайна сметка Григор затвори сета и мача в своя полза с общо пет поредни точки и 6:1.

Това е и трети пореден осминафинал в турнир от Големия шлем за Гришо.

Тази година той не успя да прескочи третия кръг единствено на Australian Open, а срещата с Рубльов ще е в събота, но все още няма яснота кога.