Виктория Азаренка изигра пореден много силен мач на Australian Open и срази Джесика Пегула с 6:4, 6:1 за час и 39 минути в четвъртфиналите.

Така 33-годишната състезателка от Беларус се класира за полуфинал срещу играещата за Казахстан Елена Рибакина и мечтае за третата си титла в турнира.

Азаренка прекъсна серия от осем поредни победи на Пегула, които включваха четири от турнира United Cup и още четири от настоящата надпревара.

Първият сет беше много оспорван, като в него Вика поведе с 3:0, а след това загуби 10-минутен гейм на сервис на американката. Това обаче не се оказа фатално, защото битката тепърва предстоеще. При 5:3 и 5:4 в своя полза беларускинята изпусна общо четири сетбола и пробивът бе върнат, но въпреки това затвори мача на сервис на световната №3.

Вторият сет мина на един дъх и с доминация на Азаренка. Тя постигна общо три пробива и допусна един, за да спечели с убедителното 6:1 след само 34 минути игра.

Шампионката от 2012-a и 2013-а изживява истински ренесанс в играта с и в последно време и изглежда като основна фаворитка за трофея.