Григор Димитров за първи път, изключвайки дебютното му участие, отпадна в първия кръг на най-популярния тенис турнир - "Уимбълдън".

Първата ни ракета се сгромоляса на старта срещу 33-годишния Стан Вавринка след загуба с 1:3 сета (6:1, 6:7(3), 6:7(5), 4:6) след почти три часа игра.

Кризата в резултатите на българина продължава и той губи мач след мач още в началото на турнирите. Новините за него не са никак добри, тъй като Вавринка не влезе в двубоя в добра форма и бе твърд аутсайдер. Малцина тенис специалисти очакваха подобен развой.

Григор започна страхотно мача и даде заявка за убедителна победа след бърз първи сет за 6:1, но след това позитивните черти в играта му започнаха да изледняват, както се случва все по-често в мачовете, в които повежда.

Снимка: Getty Images/Gulliver Photos

Вавринка обаче заслужава похвала, защото напомни за най-добрите си дни и показа защо е трикратен шампион на турнирите от Шлема. Швейцарецът бе учудващо постоянен на сервиса си и припомни за смъртоносния си бекхенд.

Този на Димитров също бе по-добър в сравнение с последните мачове, но купища непредизвикани грешки и пропиляни възможности направиха резултата закономерен.

В третия сет българинът пропиля аванс от 5:2 гейма и там някъде се пречупи психически. Вавринка го изравни и взе втори пореден тайбрек, въпреки че и в двата изоставаше с мини пробиви в хода на техния развой.

Тъмните облаци над българина не се разсейват и можем само да се надяваме на коренна промяна в представянето му занапред.

Вавринка ще играе с италианеца Томаш Фабиано в следващия кръг.

Гледай мачовете на Григор Димитров от ATP 1000, 500 и 250 на живо по MAX Sport 1 и MAX Sport 2.