Доминик Тийм изненадващо загуби още при първото си излизане на кортовете на Мастърса в Рим.

Австрийският специалист на червени кортове бе надигран от ветерана Фернандо Вердаско с 6:4, 4:6, 5:7 в страхотен мач, който продължи два часа и 46 минути.

За втори път през тази година Тийм губи след сет аванс, като това му се случи и срещу Диего Шварцман на турнира в Буенос Айрес през февруари.

Световният №4 бе смятан за един от тези, които може да вдигне трофея в Рим при наличието на Надал, Федерер и Джокович.

Само че 35-годишният Вердаско проби на два пъти в третия решителен сет и стигна до общо 17 точки за пробив в мача срещу 11 за съперника.

В осминафиналите световният №38 ще се изправи срещу руснака Карен Хачанов, който стигна до тази фаза след победи над Лоренцо Сонего и Роберто Баутиста-Агут.

Вердаско от своя страна започна турнира с успех в три сета над Кайл Едмънд.