Българският талант Адриан Андреев приключи участието си на тенис турнира в Анталия от категория ATP 250.

19-годишният талант претърпя очаквана загуба от световния №23 Алекс Де Минор - 3:6, 1:6 за час и 11 минути.

Така Адриан оставя зад себе си първия си силен турнир в елита на тениса, след като записа две победи в квалификациите и още две в основната схема. Нямаше обаче как да се противопостави на трикратния шампион в ATP.

Андреев игра достойно и постигна два пробива, като в много от геймовете даваше сериозен отпор на съперника.

В първия сет постигна пробив още в първия гейм, който веднага след това беше върнат. Ситуацията се повтори с обратен знак след това за 4:3 в полза на Де Минор, но с нов пробив той спечели първия сет.

Втората част бе доминантна за австралиеца като резултат, но не и толкова като игра. Геймовете бяха оспорвани, а Адриан изпусна възможност за пробив при 1:3. След общо три постигнати от Де Минор, той затвори мача.

С доброто си представяне в турския курорт Андреев заработи 5700 евро и 32 точки за световната ранглиста, в която ще прогресира с около 120 места и ще влезе за първи път в кариерата си ще влезе в първите 450 след края на надпреварата в Анталия.