Адриан Андреев драматично изпусна да спечели златото на Европейското първенство до 18 години в Швейцария.

Българинът имаше мачбол, но остава със сребърен медал, след като загуби от Йонас Форетеш (Чехия) със 7:6, 6:7, 3:6.

Седмият в ранглистата при младежите Андреев спечели бронзов медал на европейското до 16 години преди 12 месеца, като тогава победи Фoретеш на четвъртфиналите.

В първия сет на финала в Швейцария Андреев на три пъти повеждаше с пробив, но не успя да запази преднината си и допускаше рибрейк.

В тайбрека българинът беше категоричен - 7:1.

Вторият сет мина без пробиви и в тайбрека Андреев губеше с 2:5, но обърна резултата до 6:5 и получи мачбол. За съжаление следващите три точки спечели Фoретеш, с което сетовете бяха изравнени.

В третата решителна част чехът бе безапелационен и взе титлата, а за Адриан остана сребърен медал.