Четвъртата ракета на България - Александър Лазаров, спечели ITF турнира в София с наградел фонд 15 хиляди долара.

В конкуренцията на някои от най-ярките ни млади таланти и синът на легендата Бьорн Борг, Лазаров спечели своя пети трофей на ниво ITF.

Във финалния двубой той безпроблемно победи с 6:1, 6:2 румънеца Влад Андрей Данчу.

Лазаров, който е №379 в световната ранглиста се нуждаеше от по-малко от час за триумфа - 56 минути.

Той набързо поведе с 4:0, като макар румънецът да взе един гейм, Лазаров безпроблемно затворси сета с 6:1. Втората част не бе много по-различна, с единствената разлика, че румънският финалист взе с един гейм повече, за да загуби с 2:6.

Друга положитлена новина от турнира е, че и турнирът на двойки бе спечелен от българи, в лицето на тандемът между Габриел Донев и Сиом Антъни Иванов.

Те победи с 3:6, 7:5, 11:9 аржентинеца Хуан Игнасио Галарса и словенеца Томаш Пушес.