Григор Димитров отпадна още в първия кръг на "Мастърс" турнира в Синсинати. Българинът спечели само четири гейма срещу Александър Зверев (Германия) и напуска надпреварата след 2:6 и 2:6 за малко повече от час игра.

Така Гришо продължава неуспешната си серия срещу този съперник, като днешното поражение бе пето поредно, а единствената му победа над Зверев датира от вече далечната 2014 година.

ВИЖТЕ ВИДЕОРЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

По два пробива във всеки един от сетовете бяха напълно достатъчни за Саша Зверев, който тотално превъзходаше първата ни ракета по време на целия двубой.

Димитров допусна първия брейк в третия гейм на първата част, а след това "повтори упражнението" и в седмия, като несъмнено лошо впечатление правеха множеството двойни грешки (5 само в тази част), с които той завърши този сет и изостана в резултата - 2:6.

Развитието бе сходно и във втория сет, в който Зверев пак проби в третия гейм. В четвъртия гейм Григор най-сетне стигна до първите си две възможности за пробив, за съжаление неоползотворени, а след това допусна четвърти брейк, който на практика реши всичко и така отново след 2:6 отпадна от турнира.

Срещата между двамата продължи 1:13 часа, като Зверев заби 8 аса срещу нито един за Гришо. Двойните грешки на Димитров бяха цели 8, докато германския му съперник направи само една такава.

В следващия кръг световният №17 ще играе срещу Йошихито Нишиока от Япония.