Карлос Алкарас беше много изненадан от изключително високото ниво на Григор Димитров в мача им на четвъртфиналите на Мастърса в Маями.

Испанецът загуби за втори път от българина след 2:6, 4:6, а след мача призна, че съперникът му е бил много по-добър и дори го е накарал "да се почувства като 13-годишен".

"Той игра невероятен тенис, почти перфектен. Аз просто не успявах да намеря решения. Не можех да намеря начин да го извадя от комфорта му на корта. Беше страхотен мач от негова страна.

Сега съм много разочарован, защото той ме накара да се почувствам като 13-годишен. Беше лудост. Казвах на отбора си, че не знам какво да направя. Не знам слабостите му. Не знаех нищо", заяви испанецът.

Световният №2 добави, че е играл дори по-добре от мача им в Шанхай в края на миналата година, когато българинът отново бе на победната страна след 7:5, 2:6, 6:4.

След края на турнира Карлитос може да падне до №3 в света, ако Яник Синер спечели трофея.

С победата си над водача в схемата в Маями Карлос Алкарас Григор Димитров добави 355 точки към актива си има вече 3290 за световната ранглиста на тенисистите.

По този начин най-успешният ни състезател в този спорт в историята ще се изкачи поне с едно място в класацията на АТР в понеделник, 1 април, и ще бъде със сигурност номер 11.

Димитров изпревари Стефанос Циципас, който е с 3175 точки, след като отпадна на старта във Флорида.

При успех тази нощ и срещу Александер Зверев и класиране за финала, Григор ще се изстреля до деветата позиция. А ако успее да спечели и титлата в неделя, 32-годишният българин ще стигне до седмото място.

За последно той беше част от топ 10 на света в класацията от 29 октомври 2018 година, когато заемаше десетото място.