Карлос Алкарас стана шампион на турнира от категория ATP 500 в Пекин, чието качество беше съвсем достойно за надпревара от Големия шлем.

Голяма част от най-големите звезди в тура взеха участие в надпревара, а във финалът играха №1 и №2 във виртуалната ранглиста Карлос Алкарас и Яник Синер.

Двамата изнесоха невероятно шоу, което продължи 3 часа и половина, а победата е за Алкарас след обрат и финален тайбрек - 6:7(6), 6:4, 7:6(3).

Макар да се намираме в края на сезона, двамата най-добри млади играчи в света изнесоха представление с десетки страхотни разигравания, красиви уинъри, прехвърляния, къси топки и какво ли още не.

В началото на мача Алкарас взе предимство с ранен пробив и водеше с 5:3, но тогава неговият съперник върна пробива и вкара сета в тайбрек. Там Карлитос отново поведе солидно - с 5:2 точки, но отново беше обърнат за 6:8.

Това него притесни, защото във втората част борбата продължи. До 3:3 двамата сервираха убедително. После и двамата изпуснаха по две възможности за пробив, като сервис геймът на Алкарас за 4:4 беше изключително дълъг и мина през осем равенства. Карлитос го спечели и това беше ключов момент, защото след това нямаше почивка и той проби веднага. После със сервис гейм на нула затвори частта с 6:3.

В третата решителна драмата също бе голяма. Алкарас направи ранен пробив а после изпусна златни възможности да поведе с два пробива и 4:1. Вместо това Синер за пореден път се върна в играта, връщайки пробива за 4:4. При 5:5 испанецът изпусна нова възможност и се стигна до тайбрек, в който изглеждаше обречен. Там Синер поведе с 3:0, но после с изумителна игра Алкарас спечели седем поредни точки и затвори със 7:3.

Така двукратният шампион на "Уимбълдън" спечели 16-ата си титла в кариерата и първа на азиатска земя. Това е шестата му победа в общо десет мача срещу Синер и трета поредна през 2024 година. При общо шест загубени мача през годината зa Синер, три са от Алкарас.