Карлос Алкарас отива на четвъртфинал на Мастърс турнира в Торонто, след като мина през кошмарен и маратонски мач срещу Хуберт Хуркач - 3:6, 7:6, 7:6.

Това е поредна победа №14 за испанския ас, който е номер едно в световната ранглиста и шампион на "Уимбълдън" от преди месец.

Алкарас имаше трудности и в първия сет, който загуби, а и в третия, когато при 5:2 изглеждаше, че е спечелил мача.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧОВЕТЕ В ТОРОНТО ТАЗИ НОЩ>>>

Имаше и два мачбола тогава, но ги изпусна, а Хуркач взе четири поредни гейма и Карлитос сервира при 5:6, за да остане в играта и да се добере до тайбрек.

"Не знам какво се случи, просто изгубих фокус и сили - каза испанецът след края. - Нямах никаква мощ в ударите, нямах и в краката си. Но някак се събрах за тайбрека."

В четвъртфиналите го чака Томи Пол, а победа срещу него ще е №50 за Алкарас за сезона. Невероятно, но балансът на испанеца, който влезе в годината контузен, е 49-4. Той има вече 6 титли в актива си за 2023-а, цели се в седма в Торонто.

Победа записа и Даниил Медведев, който пък гони шестата си титла за годината. Руснакът спечели срещу Лоренцо Музети с 6:4, 6:4 и ще играе на четвъртфинал срещу Алекс де Минор.

Междувременно стана ясно, че Анди Мъри прекратява участието си в Канада заради травма. Британецът, който показа отлична игра в първите си два мача, трябваше да играе осминафинал срещу Яник Синер (Италия), но проблем в коремните мускули го е накарал да вземе това решение.