Актуалният шампион от "Мастърса" в Мадрид спечели повторението на миналогодишния финал. Карлос Алкарас бе безпощаден срещу Александър Зверев в осминафиналната битка помежду им, като даде само три гейма на германския си съперник - 6:1 и 6:2 за малко повече от час и двадесет минути игра в столицата на Испания.

Младата испанска звезда изхвърли Григор Димитров в предишния кръг, а пък Зверев все още продължава да търси познатата си форма, след като дълго време бе аут от кортовете заради контузия в глезена.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА МУ И НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ДНЕС ВИЖТЕ ТУК >>>

19-годишният испанец спечели 87% от точките си на първи сервис и реализира четири пробива от общо десет възможности, но по-впечатляващо бе това, че не допусна Зверев да стигне до нито една възможност за брейк в целия мач помежду им. Световният №2 даде само гейм на противника си в първата част, в която поведе с 3:0, а след това я затвори при 6:1.

Втората даде заявка за по-интригуващо развитие след равенство 2:2, но пробив за Алкарас в петия гейм на практика пречупи германския му опонент. Карлитос завърши сета с общо четири последователни спечелени гейма за 6:2 и 2-0 в своя полза.

В четвъртфиналите той ще играе с руснак, но не с този, който всички очакваха - Андрей Рубльов. Петият поставен бе изхвърлен от сънародника си Карен Хачанов, който го надви със 7:6(8) и 6:4, за да продължи напред към четвъртфиналите, където няма да видим и Даниил Медведев.

Първата ракета на Русия отстъпи на друг представител на страната - Аслан Карацев, който го елиминира в два сета след 7:6(1) и 6:4.