Световният №3 в тениса Карлос Алкарас върна равенството в битката между Европа и Света на демонстративния тенис турнир за Купа "Лейвър" в Берлин.

След като по-рано днес европейците допуснаха загуба на Даниил Медведев от Франсис Тиафо, Алкарас взе реванш, побеждавайки Бен Шелтън с 6:4, 6:4.

Дербито на 21-годишните суперталанти очаквано донесе много хубави разигравания, а испанецът показа здрави нерви, спасявайки всички пет възможности за пробив пред американския си съперник.

Карлос спечели сетовете след пробив за 4:3 в първата част и такъв още в първия гейм на втората. Представянето на испанеца бе особено впечатляващ във втория сет, където след повеждането си с 2:0 гейма даде само две точки на свой сервис.

Така резултатът между Европа и останалия свят стана 4:4. Последният мач на сингъл за деня противопоставя Александър Зверев и Тейлър Фриц. Програмата завършва с мач на двойки, в който за Европа ще участват Каспер Рууд и Стефанос Циципас, а за света на корта ще са Бен Шелтън и Алехандро Табило.