Световният №7 Кей Нишикори се класира за третия кръг на US Open.

Японецът победи намиращия се на 108-о място в света Брадли Кан с 6:2, 4:6, 6:3, 5:7 за 2 часа и 44 минути.

Финалистът от 2014-а очакваше доста по-лесна победа, но 29-годишният Клан направи един от най-силните мачове в живота си и успя да поизпоти японеца.

Нишикори взе лесно първия сет, което го подлъга, че целия мач ще е така.

Това му изигра лоша шега и той започна да прави грешка след грешка, което му коства втория сет.

Нишикори бе безупречен в третата част, а в четвъртата поведе с 5:1 и сервираше за мача, сякаш всичко приключваше.

Последва ново отпускане, което американецът наказа с 4 поредни гейма и резултът стана 5:5.

Нишикори все пак не допусна изненада и завтори мача със 7:5 в четвъртия сет.

Японецът е най-високо поставеният в потока на Гришо и евентуален негов съперник в четвъртия кръг.

Припомняме, че Гришо се изстреля към третия кръг без игра, след като Борна Чорич се отказа заради травма.

Над Ню Йорк пък не спира да вали, което означава, че мачове се играят само на основните два корта, които имат покрив.