Виктория Томова отпадна в първия кръг от основната схема на Мастърс турнира в Индиън Уелс.

Първата ни ракета при дамите загуби с 6:7, 4:6 от участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Клеър Лиу.

Така след преодоляването на квалификациите, Томова не успя да сътвори нов подвиг и да отстрани намиращата се с 24 позиции пред нея 21-годишна американка.

Поражението означава, че поне за момента Вики Томова ще трябва да изчака с голямата си цел да попадне сред първите 100 на женския тенис, защото от понеделник тя ще бъде №107.

А днес всичко започна перфектно за нея, с пробив още в първия гейм на мача.

В третия гейм Томова изтърва брейкбол, но пък след това изостна с 0:40 на свой сервис, като геройски успя да обърне частта и не допусна пробив, поне на този етап.

Все пак Лиу върна пробива в шестия гейм, а след това двете си направиха по една размяна на бърз брейк, за да докарат нещата до тайбрек.

В него американката набързо поведе с 2:0, увеличи преднината си на 5:2, а след това с два сервиса на своята сметка, затвори тайбрека със 7:2.

Вторият сет започна с бърза размяна на пробиви от двете, а ключов се оказа деветия гейм при резултат 4:4.

Тогава Томова сервираше и при 40:30 просто трябваше да затвори гейма, но допусна обрат и пробив. Лиу поведе с 5:4 и с гейм на нула на свой сервис затвори мача.