Тейлър Фриц е третият полуфиналист на финалната за годината надпревара в мъжкия тенис - ATP Finals, след като надви в страхотен мач Феликс Оже-Алиасим със 7:6, 6:7, 6:2.

Американецът повали канадеца в Торино в решаваща битка за втората квота от "зелената" група, след като и двамата бяха с актив 1-1 от първите си две срещи.

Сблъсъкът продължи 2 часа и 44 минути, а двата тайбрека допринесоха драмата да е пълна. Фриц наложи волята си в третия сет, когато сякаш остана на корта психически, докато Феликс на моменти взимаше грешни решения, което го изнерви. Така Тейлър си осигури полуфинал с Новак Джокович, който спечели "червената" група.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Не е ясно кой ще е съперник на Каспер Рууд, победителят в карето на Фриц и Оже-Алиасим.

Вторият в другата група ще бъде определен довечера, не преди 22 часа, когато Андрей Рубльов и Стефанос Циципас излизат в директен дуел за четвъртото място в полуфиналите. Преди това, не преди 15 часа, в Торино се срещат Джокович и Даниил Медведев, но мачът е само за чест - сърбинът е твърдо първи, а руснакът е отпаднал.

И двете срещи гледайте по MAX Sport 1 HD.