Германката Анджелик Кербер спечели своята първа титла от "Уимбълдън" и общо трета в турнир от Голям шлем.

Във финала тя победи убедително със 6:3, 6:3, носителката на 23 титли от подобно ниво Серина Уилямс.

Мачът продължи час и 5 минути, като бе повторение на финала отпреди две година, но тогава успехът бе за американката.

Мачът започна страхотно за Кербер, която осъществи пробив още в първия гейм, но той бе върнат убедително от Серина в четвъртия.

Преломният момент в първия сет бе в седмия гейм. Сервисът на Серина не бе на познатата висота и Кербер поведе с 40:0, и успя да се възползва от третия си брейкбол за 4:3 гейма.

Тя затвърди пробива за 5:3 и осъществи още един, за да спечели сета със 6:3.

Вторият сет бе решен в шестия гейм, когато Анделик Керер осъществи единствения пробив, но той бе с цената на трофея.

Това бе 30-ти финал за Серина Уилямс, като тя опита да изравни рекорда на Маргарет Корт от 24 титли на Голям шлем.

Снимка: Getty images/ Guliver photos