След 6-месечна принудителна пауза заради пандемията от коронавирус, АТР турът се завърна с основната схема на Мастърса "Western & Southern Open".

По традиция този турнир се провецда в Синсинати, но той принудително бе преместен в Ню Йорк, където всички играчи са изолирани.

Акцентът от първия ден безспорно бе бившият №1 в ранглистата - Анди Мъри. Измъчваният от травми британец се появи на корта за първи път от миналия ноември и записа победа.

Той надви представителя на домакините Франсис Тиафо със 7:6, 3:6, 6:1 за 2 часа и 28 минути игра.

Първият сет бе напълно равностоен като играта вървеше гейм за гейм и никой от съперниците не успя да достигне до пробив. Така съвсем логично се стигна до тайбрек в който Тиафо успя да поведе с 3:1. Авансът му нарасна до 5:2. Мъри обаче показа пословичния си боен дух и успя да изравни.

Тиафо отново излезе напред, повеждайки с 6:5, но устремът на британеца вече не можеше да бъде спрян. Мъри реализира три поредни точки, като по този начин спечели тайбрека с 8:6.

Началото на втория сет протече по съвсем аналогичен начин. Двамата си размениха по три гейма, като никой от тях не успя да осъществи пробив и да вземе значимо предимство. Това се случи едва в осмия гейм, когато Тиафо успя да поведе с 5:3. В следващия гейм той стигна до сетпойнт, който бе спасен от Мъри. При втория открил се шанс обаче американецът не допусна грешка и изравни сетовете.

Въпреки разочароващото за него развитие Анди Мъри се върна преобразен на корта и поведе с 3-0 в заключителния сет. Тиафо спечели гейм на нула и намали пасива си, но това се оказа последният му спечелен гейм в мача. Мъри беше безпогрешен до края и спечели сета с 6-1, осигурявайки си място в следващата фаза.