Григор Димитров приключи участие на турнира в Делрей Бийч, Флорида, след като бе победен на четвъртфинал от Джон Милмън - 4:6, 4:6.

Австралиецът спечели с по-голяма рационалност и концентрация в решаващите моменти, възползвайки се от стари и добре познати слабости в играта на първата ни ракета.

За час и 35 минути на корта се видя, че вероятно и кондиционно Димитров още не е във върхова форма, след като пропусна близо месец тенис, а през този период бе и заразен с коронавирус.

Първият сет бе кошмар за Гришо, що се отнася до първия му сервис. Българинът вкара едва 42 процента първо подаване и геймовете бяха мъчни, докато не дойде пробивът за Милмън в решаващ момент - за 4:5.

Вижте видеорепортаж от мача и още за турнира в Делрей Бийч - ТУК

Австралиецът затвори сета с гейм на нула, а общо даде 4 точки на Гришо от свое подаване в тази първа част.

Втората бе различна, поне като старт. Някогашният №3 в света показа арсенала си от удари и нова увереност, за да поведе с 3:0 с пробив. При 3:1 обаче допусна досадни грешки и брейкът бе върнат, а след това пропусна златна възможност за нов удар на подаване на съперника в гейм, който мина през четири равенства и брейкпойнт.

При 4:4 отново бе ключовият момент, Григор бе пробит изненадващо лесно заради прокрадналата се отново неувереност на първи сервис, а после Милмън използва още първия си мачбол на свое подаване и затвори срещата с 6:4, 6:4.

Това бе първа победа за австралиеца над Димитров при третата им среща. Първата ни ракета имаше два успеха над този противник.

Милмън ще спечели поне 12 места в ранглистата от понеделник, дори да отпадне на полуфинал в Делрей Бийч, където го чака среща с американеца Райли Опелка. Той ще е най-малко 79-ти, а започна седмицата като №91.

За Гришо се очертава 33-а позиция в обновения ранкинг другата седмица, когато ще загуби и точките от Откритото първенство на Австралия, които не успя да изравни спрямо постижението си от 2021-ва.