Българската визита на Южна Африка в отборната тенис надпревара Купа "Дейвис" започна с очаквано поражение.

Александър Лазаров, който е №527 в световната ранглиста загуби от Лойд Харис с 1:2 сета (4:6, 7:6(3), 3:6) за малко над два часа и половина.

Харис, който е №113 в ранглистата се затрудни повече от очакваното, но бе големият фаворит в сблъсъка.

Постигна два ранни пробива в първия сет, които му донесоха лесен аванс от 5:1. След това даде три поредни гейма за съперника, но затвори с 6:4 с втория си сетбол.

В началото на втората част Лазаров отново даде два ранни пробива, но и постигна такива.

При 5:5 българинът спаси две възможности и равностойният сет трябваше да се реши с тайбрек. Там нашият представител бе убедителен и спечели със 7:3 точки.

Третата решителна част също бе оспорвана, но се разви злощастно. Лазаров допусна пробив за 1:3 и след това изпусна общо четири възможности да го върни.

Така Харис затвори мача с 6:3 и Юар поведе на България с 1:0 победи.

Сблъсъкът е от втора дивизия на турнира и тепърва предстои да бъде решен. След минути Димитър Кузманов излиза за изравняване на победите в мач срещу Руан Роелофсе.