Пьотр Нестеров победи испанеца Алехандро Пертуса с 6:4, 6:4 във втори кръг на юношеския турнир на US Open и отива на осминафинал. 18-годишният българин ще се изправи срещу чеха Якуб Менсик по пътя си напред в Ню Йорк.

Нестеров изоставаше с пробив в началото на първия сет, но въпреки това успя да обърне развоя на мача.

Той подобри представянето си при 1:3 и спечели следващите три гейма, като в шестия пропусна цели пет точки за пробив, преди все пак да успее да вземе подаването на съперника.

Вторият сет също не бе никак лесен за българина. Нестеров на четири пъти поведе в резултата, но Пертуса неизменно успяваше да изравни. Българският тенисист запази добрия си ритъм и проби в най-важния момент при 5:4, с което затвори мача за 1 час и 35 минути игра.

Представянето му в Ню Йорк е чудесно, като това са първите му победи на турнир от Шлема.

Припомняме, че юношеският US Open е печелен от българин съвсем неотдавна - от Григор Димитров през 2008 г.