Кей Нишикори за трети път се класира за полуфиналите на US Open след впечатляваща победа над Марин Чилич с 3:2 сета (2:6, 6:4, 7:6(5), 4:6, 6:4) в битка, която продължи 4 часа и 12 минути.

Японецът игра страхотно в защита и разстрои играта на съперника си, който така или иначе има склонност да губи самообладание в най-важните мачове.

Срещата бе реванш на финала на турнира през 2014-а година, когато Чилич триумфира след 3:0.

Нишикори този път бе много по-спокоен и заслужено си спечели сблъсък с победителя от срещата между Новак Джокович и Джон Милман.

Поставеният под №21 азиатец излезе с екип с бяло, зелено и червено и се набиваше на очи на българите пред телевизорите. Трибагреникът ни явно му донесе късмет.

И все пак крайният резултат можеше да е различен, тъй като в петия решителен сет Чилич изравни след пробив изоставане, но при 4:5 за съперника отново подаването му бе слабо и отпадна от надпреварата.

"Стартът ми бе слаб. Той атакуваше втория ми сервис и постоянно бях в защита. Опитах се да се фокусирам и сервисът ми стана по-добър", обясни победителят след края на мача.

Финалът на Нишикори в САЩ през 2014-а остава единственият му в Големия шлем до момента.