Адриан Андреев претърпя поражение в третия квалификационен кръг на Australian Open и за съжление няма да бъде част от основната схема на първия за годината турнир от Шлема.

Българинът загуби с 1:6, 2:6 от белгиеца Зизу Бергс, който се намира с 60 позиции пред него в световната ранглиста.

След двете поредни победи в квалификациите, тази нощ сякаш сили не достигнаха на Андреев, който не бе особено убедителен на сервис, а в същото време имаше сериозни затруднения в посрещането на началния удар на опонента.

Българинът допусна пет пробива в рамките на двата гейма, с които загуби мача набързо за 69 минути.

Така България няма да има двама мъже в основната схема на турнир от Шлема за първия път в своята история, а за поредна година наш представител ще е само Григор Димитров.

Андреев, който е №191 в световната ранглиста взе първото си подаване в мача за 1:1, но след това не взе нито гейм повече в първия сет, губейки частта с 1:6.

Ситуацията във втория сет бе сходна, защото отново при 1:1 видяхме тотален срив в играта на българина, който изостана с 1:4, успя да осъществи пробив за 2:4, но загуби следващите два гейма и се прости с надеждите за Australian Оpen след крайното 2:6.