Първата ракета на Русия - Даниил Медведев, нямаше особени трудности по пътя си към четвъртфиналите на US Open.

Поставеният под №3 в схемата руснак се справи с Франсис Тиафо, побеждавайки го с 6:4, 6:1, 6:0, като това му отне час и 38 минути.

По този начин САЩ се раздели с последната си надежда в мъжката схема на турнира.

Медведев бе доста по-класният тенисист в сблъсъка, като интригата липсваше. Очевидно Тиафо бе уморен след серията мачове в предните дни, а това се отрази сериозно на играта му.

Два пробива в първия сет дадоха преднина на Медведев от 5:2, след което макар Тиафо да стигна до рибрейк, руснакът успя да вземе сета.

В следващите две части той не даде никакъв шанс на опонента си, като дори завърши мача с унизителното 6:0.

На четвъртфиналите ще наблюдаваме изцяло руски сблъсък, след като съперник на Медведев ще е Андрей Рубльов.

Той победи италианеца Матео Беретини с 4:6, 6:3, 6:3, 6:3.

Другият четвъртфинал в долната част на схемата ще противопостави Доминик Тийм и Алекс де Минор.

Австриецът Тийм, който е големият фаворит за титлата след дисквалификацията на Джокович, се справи с Феликс Оже-Алиасим и победи със 7:6, 6:1, 6:1.

Австралиецът Алекс де Минор също постигна победа над канадец. Той се справи с Вацек Поспишил с резултат 7:6, 6:3, 6:2.