Рафаел Надал записа убедителен успех над Джон Иснър в първия си мач от тазгодишното издание на Мастърс турнира в Рим.

Защитаващият титлата испанец показа известни колебания в началото на двубоя, но постепенно установи доминацията си и не остави шансове на световния №27.

На осминафиналите Надал ще се изправи срещу Денис Шаповалов.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДВАТА МАЧА >>>

Световният №4 спечели 81% от точките си на първи сервис (22/27) и като цяло бе значително по-резултатен на начален удар (35-24). Надал реализира четири от шестте си точки за пробив (67%), докато Иснър не успя да оползотвори нито един от двата брейкпойнта, които се откриха пред него.

Във втория сет интрига почти нямаше, тъй като Надал играеше с все повече самочувствие и атаките му от основната линия създаваха сериозни проблеми на Иснър, побеждавайки с 6-3, 6-1 след 77 минути игра.

Друг от фаворитите за трофея - Алекандър Зверев, също започна участието си на Мастърс турнира в Рим с чиста победа над световния №37 Себастиан Баес - 7-6(8), 6-3 след час и половина игра.

Изненадващо за мнозина, мачът бе напълно равностоен до средата на втория сет, като в крайна сметка само един пробив бе достатъчен на олимпийския шампион, за да се поздрави с успех и да прекъсне серията на аржентинеца от осем поредни победи.

Следващият опонент на световния №3 ще бъде победителят от мача между Алекс Де Минор и Томи Пол.