Новак Джокович се класира за финалa на Откритото първенство на Австралия след убедителна победа на Лука Пуй.

Ноле се наложи над французина с 6:0, 6:2, 6:2 за едва 83 минути игра.

Сърбинът не даде никакъв шанс на доста по-неопитния си опонент, който бе една от приятните изненади на турнира.

По този начин Джокович се класира за 24-ия си финал на турнир от Голям шлем, където го очаква Рафаел Надал. Двамата вече играха един финал в турнира през 2012-а, като победител в него бе сърбинът.

Той се класира за своя трети пореден финал в Шлема, след титлите от "Уимбълдън" и US Open през 2018-а.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Ноле бе безпощаден в днешния мач, като разби съперника си още в първия сет. Световният №1 стигна до 3 пробива и без особени затруднения само в рамките на 23 минути приключи частта.

Пуй започна амбицирано втория сет, но се прчупи в четвъртия гейм, когато Джокович стигна до пробив.

Втори брейк на сърбина означаваше спечелен сет с 6:2, като изходът от мача вече бе пределно ясен.

Заключителните сет бе идентичен на втория, като пробиви на Джокович във четвъртия и осмия гейм му донесоха експресната победа, може би най-лесната му на полуфинал от Шлема.

Суперфиналът между двамата е в неделя от 10:30 българско време.