17-годишната Росица Денчева се класира за втория си осминафинал при девойките в Големия шлем, след като го постигна на тазгодишния "Уимбълдън".

Роси успя да победи осмата поставена в турнира Мингъ Сю от Великобритания с 6:3, 7:6(3).

Срещата беше прекъсната вчера заради дъжд при 5:2 в първия сет, но нашата представителка довърши започнатото и спечели частта. Във втората двете си размениха по два ранни пробива, а при 4:5 Денчева отрази три сетбола, за да се добере до тайбрек и да го спечели убедително.

В първия кръг Роси победи още израелката Мика Бучник, а на осминафиналите ще играе с 16-годишната германка Соня Женикова.

При триумф Денчева ще се класира на първия си четвъртфинал в Големия шлем, след като през 2023-а също достигна осминафинал на Australian Open преди да загуби от руската сензация Мира Андреева.

Утре и Ива Иванова играе своя осминафинален мач на турнира срещу третата поставена австралийка Емерсон Джоунс, след като днес победи японката Рейна Гото с 6:4, 6:2 за 68 минути.

Именно срещу Джоунс Иванова загуби полуфинала на Australian Open през тази година и сега ще се бори за реванш.