Рафаел Матош от Бразилия и Давид Вега Ернандес от Испания са шампиони при двойките на Sofia Open.

В драматичния финал двамата победи немската двойка Оскар Оте/Фабиан Фалер с 3:6, 7:5, 10:8.

Дуетът на Матош и Ернандес бе втори поставен в основната схема, а за двамата това е четвърти трофей от началото на общото им партньорство. Иначе за бразилеца Матош титлата е общо шеста, докато за неговия партньор Ернандес, титлата е пета.

Финалът се разви доста драматично, защото след лесно спечеления първи сет от Оте и Фалер, опонентите им поведоха с 5:3 във втората част.

Тогава обаче немската двойка се върна в сета и изравни до 5:5, като дори изпусна скрит мачбол в следващия гейм. Матош и Ернандес се измъкнаха от тежката ситуация и със 7:5 вкараха мача в решителен тайбрек до 10.

Там немският тандем поведе с 8:6 и бе само на две точки от титлата, но следващите четири разигравания бяха спечелени от техните опоненти, а един страхотен ретур по правата от страна на Давид Вега Ернандес означаваше 10:8 и титлата за бразилско-испанският тандем.

Немците Оте и Фалер трябва сериозно да съжаляват за изпуснатата титла, защото в решителния тайбрек