Сърбинът Новак Джокович спечели четвъртата си титла от Мастърса в Шанхай, побеждавайки хърватина Борна Чорич с 6:3, 6:4 за час и 36 минути игра.

Ноле продължи с невероятното си представяне, като това бе неговата 18-а поредна победа.

Последната загуба на тазгодишният шампион от "Уимбълдън" и US Open бе в началото на август, когато претърпя поражение от Стефанос Циципас в Торонто.

Невероятното му представяне го прати на втора позиция в световната ранглиста. Джокович измести Роджър Федерер и е много близо до лидера Рафаел Надал, а през юли бе едва на 21-а позиция.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

В днешният мач сърбинът не даде шансове на младия си хърватски опонент.

Двубоят започна равностойно, с лесни сервис геймове и за двамата, но в шестия Джокович проби, което му бе достатъчно, за да вземе и сета.

Втората част започна с пробив за Ноле, а всичко можеше да бъде решено в третия гейм, когато сърбинът пропусна 4 брейкбола.

Все пак той не допусна грешка до края, дори и не даде шанс на Чорич да помисли за изненада и заслужено спечели турнира.