Симона Халеп е шампион на "Уимбълдън" за първи път, след като сензационно бързо прегази фаворита Серина Уилямс - 6:2 6:2.

Само за 55 минути румънката спечели титлата в мач, в който американката не приличаше на себе си. Серина губи за втора поредна година в Лондон на финал, след като преди 12 месеца я победи Анжелик Кербер.

37-годишната суперзвезда на женския тенис ще почака още, за да достигне рекорда на Маргарет Корт от 24 титли в Големия шлем. Последната бе през януари 2017-а в Австралия.

Но - да отдадем дължимото на Симона.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Тя бе просто невероятна, както и през всичките си мачове на турнира. Статистиката отчете, че Халеп е направила три непредизвикани грешки на финала! Феноменално!

Румънката проби още в първия гейм от мача, след това го направи отново във второто подаване на Уилямс и след 12 минути игра, водеше с 4:0. Сетът приключи за 26 минути и Серина бе в пълен шок. Тя не достигна до нито една точка за пробив в тази първа част (в края имаше една).

Вторият сет тръгна с по две спечелени подавания за 2:2, а американката крещеше по корта, видимо опитвайки да "изгони" напрежението и да си върне играта. Сервисът се завърна, но първият ас дойде чак в 11-ия гейм на мача - твърде късно... А на "Уимбълдън" Серина бе направила 45 точки директно от начален удар преди финала.

Симона проби при 2:2, после отново при 4:2 и сервираше за мача след само 55 минути.

"Никога не съм играла така - призна Халеп, станала първи тенисист и при жените, и при мъжете, от Румъния, взел титлата в Лондон. - Това е детска мечта, да съм тук и да спечеля.

Тази победа е за сънародниците ми. За всички, които ме подкрепят. Усещах и в Лондон тази подкрепа. Знаех, че мога да надиграя Серина, ако вкарам мача в моята игра и в предпочитаните от мен разигравания.".

Халеп взима втория си трофей от Големия шлем, а съперничката Серина остава с 23. Следващата възможност за рекорда ще е на US Open, където Уилямс отново ще атакува титлата.