Каролина Мухова се класира за втория си полуфинал в турнир от Големия шлем след убедителна победа над Анастасия Павлюченкова със 7:5, 6:2 за час и 38 минути.

Двубоят между двете непоставени тенисистки предложи оспорван първи сет, но като цяло Мухова оправда ролята си на фаворит.

26-годишната чехкиня, която е дъщеря на бившия футболист Йозеф Муха, достигна полуфинал на Australian Open рез 2021-а и четвъртфинали на "Уимбълдън" през 2019-а и 2021-а.

Тя показва сериозно постоянство, но й предстои труден мач срещу Елина Свитолина (Украйна) или Арина Сабаленка (Беларус), които по-късно играят на централния корт. Мухова стига до полуфинала след само един загубен сет, който дойде в мача от втори кръг срещу аржентинската Надя Подорска. В момента е в серия от седем поредни спечелени сета.

С отпадането на 31-годишната Павлюченкова руското участие на "Ролан Гарос" приключи, като си личеше умората на седемкратната четвъртфиналистка в Шлема от маратонския мач срещу Елиз Мертенс.