Световната №6 Каролина Плишкова спря серията от 15 поредни победи на Симона Халеп от турнира в Мадрид.

Румънката, която спечели последните две издания на Мастърса, загуби с 0:2 сета (4:6, 3:6) след час и 10 минути игра.

Чехкинята, която е наричана "Плишкобот" заради консервативния си стил и липсата на изразяване на емоции, се класира за полуфиналите, където очаква победителката от двубоя Дария Касаткина (Русия) - Петра Квитова (Чехия).

В друг мач от четвъртфиналите холандката Кики Бертенс отстрани Мария Шарапова след 2:1 сета (4:6, 6:2, 6:3).

Рускинята показа страхотна форма от началото на шампионата и постигна три победи, но бе спряна от шампионката в Чарлстън. На полуфиналите Бертенс, която е №20 в света, ще играе с Каролин Гарсия (Франция), отстранила представителката на домакините Карла Суарес Наваро (6:2, 6:3).