След отпадането си на осминафиналите на Australian Open от финалистката Елена Рибакина, световната №1 Ига Швьонтек отново изглежда като непобедим съперник в женския тенис.

Полякинята спечели с лекота турнира в Доха, след като даде общо пет гейма в трите мача, които й се наложи да играе до титлата.

Сега Швьонтек е на турнира в Дубай от категория WTA 1000 и вече спечели две победи, в които отдаде общо три гейма.

Вчера световната №1 разгроми световната №37 Лейла Фернандес с 6:1, 6:1, а днес шансове нямаше и световната №13 Людмила Самсонова.

Рускинята взе само първия си сервис гейм в мача и загуби с 1:6, 0:6 след час и 17 минути игра.

Изумителното представяне на Швьонтек я праща на четвъртфинал, където съперничка е чехкинята Каролина Плишкова. Двете имат два мача помежду си до момента, като Швьонтек спечели и двата - един през 2020-а и един през 2021-а.

Ако тя продължава да играе по този начин, феновете се запитват дали ще отдава и по един гейм на съперничките си в сезона на клей - нейната най-силна настилка.