Даниил Медведев постигна една от най-трудните си победи на Australian Open и то още във втория кръг на тазгодишното издание.

Световният №3 трябваше да обръща от 0:2 сета, за да се справи с коравия финландец Емил Руусувори - 3:6, 6:7(1), 6:4, 7:6(1), 6:0 след 4 часа и 21 минути игра.

Двубоят беше последен в програмата за деня на турнира и приключи късно през нощта, малко преди 4 часа местно време.

Медведев хвърли много нерви и може да се каже, че беше надигран от съперника в първите два сета. До голяма степен това се дължеше на традиционно пасивната му игра, която премина в далеч по-активна, за да бъде осъществен обрата.

Това беше важен мач и за Григор Димитров, тъй като битката се разигра в неговата четвъртина на схемата. Ако всичко свърши ползотворно срещу Нуно Боргеш в третия кръг, Медведев е потенциален съперник на българина в четвъртфиналите.

Световният №53 Руусувори има за какво да съжалява, тъй като в четвъртия сет при 5:4 бе на две точки от победата, но Медведев показа характер. В петия сет финландецът вече нямаше физическите и психическите сили да се противопостави.

В третия кръг Медведев ще играе с канадеца Фелиск Оже-Алиасим, който днес победи французина Юго Грение с 3:1 сета.