Бъдещето е тук. Това може да бъде заявено, след като датската сензация в тениса Холгер Руне постигна впечатляващ обрат срещу Новак Джокович, за да триумфира на "Мастърс" турнира в Париж - 3:6, 6:3 и 7:5.

Tака след като миналата година Джокера детронира тогавашния шампион Даниил Медведев, сега Руне стори същото с днешния си противник.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА НА РУНЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Джокович проби съперника си в четвъртия гейм на първия сет, което се оказа напълно достатъчно, за да го затвори в своя полза при 6:3.

19-годишният датчанин спаси три брейкпойнта още в първия гейм на втората част, а след това сам проби Ноле, за да поведе с 2:0. До края на сета тийнейджърът водеше убедително, за да изравни след 6:3.

В третия сет Джокович започна чудесно и пак проби в четвъртия гейм, повеждайки с 3:1. Сърбинът изглеждаше по-близо до победата, след като бе напред с 5:4, но Руне изравни, а след това проби за 6:5 и в крайна сметка триумфира, реализирайки втория си мачпойнт за 7:5.