Лошото време в Париж за пореден път сериозно обърка програмата на Ролан Гарос.

Този път дъждът попречи на полуфиналния мач между Новак Джокович и Доминик Тийм да се доиграе.

Двубоят бе прекъснат на два пъти заради дъжд, като след втората пауза така и не се поднови.

Тя дойде в третия сет при резултат 6:2, 3:6, 3:1 в полза на Доминик Тийм.

Така съперникът на Рафаел Надал ще бъде определен след доиграването утре от 13:00, стига небето над Париж да се смили над тенисистите.

Преди прекъсването, двамата си размениха по сет - напълно заслужено.

В първия Тийм шокира световния №1 и бе безгрешен. Джокович се затрудняваше в сервис геймовете на австриеца и успя да спечели само една точка в тях.

Тийм направо летеше по корта и с два пробива, единият на 15, другият на нула, заслужено грабна победата в сета.

Джокович се съвзе през втората част и стоеше доста по-стабилно на корта, вече определено приличаше на себе си.

Въпреки това Тийм отново имаше два шанса за пробив но ги пропиля. Равностойният и доста атрактивен сет сякаш отиваше към тайбрек, но в осмия гейм Ноле проби, поведе с 5:3, а след това нямаше проблем със затварянето на сета.

Третата част стартира силно за Тийм. Австриецът изтърва брейкбол във втория гейм, но в четвъртия прошка нямаше.

Световният №4 поведе с 3:1, когато бурният вятър и идващата буря прекъснаха срещата.