Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро е последният четвъртфиналист в тазгодишното издание на "Уимбълдън".

Поставеният под №5 Дел Потро направи 27 аса и елиминира французина Жил Симон в мач с три тайбрека - 7:6, 7:6, 5:7, 7:6.

Двубоят бе прекъснат след края на третия сет, защото над Лондон се стъмни, а при доиграването днес Симон започна по-добре и поведе с 3:1 гейма.

Дел Потро успя да обърне и при 5:4 сервираше за победата. Той обаче пропусна четири мачбола и французинът успя да изравни.

В последвалия тайбрек Симон поведе с 3:1 точки, но аржентинецът бързо изравни, а след това реализира петия си мачбол, след като съперникът му изпрати топката в мрежата.

Така след 4 часа и 31 минути тенис, Дел Потро си осигури победата и среща с Рафаел надал на четвъртфинал.